Preskočit navigáciu.
Domov

Hľadať

Google maps - užívateľské mapy

Go to Google Maps HomePrednedávnom Google  posilnil službu Google maps o možnosť vytvoriť si vlastnú /užívateľskú/  mapu My maps a následne ju zverejniť. Všetko je zdarma, ale podmienkou je samozrejme užívateľský účet a prihlásenie.  Ak naše mesto, alebo dedinka nie sú podrobne označované samotným Google, môžeme tak napomôcť prípadnému surferovi, aby našiel na mapke dôležité objekty. Aj keď skutočnosť, že na mape je podrobne rozkreslená iba Bratislava je už za nami. Piešťany, Košice, Banská Bystrica, Zvolen a množstvo ďalších miest sa objavilo už rozkreslených, ale pridať významné objekty na mapu nemusí byť na škodu. Šikovné je aj zakresliť na mape miesto nášho prípadného stretnutia a následne poslať link priateľom, alebo ak na správu svojho webu používate nejaký šikovný redakčý systém, môžete si tam mapku ľahko pridať.

  1. Po prihlásení jednoducho vľavo hore zadáme  My maps,  ďalej Create new map.
  2. Po označení Titulku  Title a ktátkom popise Description, môžeme vytvoriť vlastnú mapu pomocou ovládacích prvkov vľavo hore.
  3. Pomocou ruky môžeme mapu ovládať. Značka /balónik/ nám slúži na označenie objektu, s čiarou môžeme označiť trasu a posledným ovládacím prvkom môžeme označiť nejakú plochu napr. námestie, parkovisko a iné. Príklad.
  4. Zaškrtneme zverejniť (Public) a vpravo hore v paneli pre tvorbu mapy Saved stiahneme naše informácie do Google maps .
  5. Naša mapa sa online objaví na Google maps.
  6. Ak prípadne chcete poslať link o tejto mape priateľom, je treba najskôr načítať mapu Link to this page Link to this page vpravo hore nad mapou a až následne sa v riadku URL internetovej adresy objaví aktuálna adresa na našu mapku.

Možnosti google maps sa nám tu rýchlo rozrastajú, ale môže to mať aj tienistú stránku.Čo urobí Google s množstvom užívateľských máp, ktoré môžu ukazovať na rovnaký objekt a tak mapu nakoniec zneprehľadniť? Ako napr Polus.

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

mapa napísal Anonym
mapa napísal Anonym
zsFcwrplacaVFO napísal Anonym
dBwSnAavNvZubxaCHaaC napísal Anonym

Poslať nový komentár

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Viac informácií o možnostiach formátovania

Systém proti spamu, prosím zadajte kód z obrázku.

Generuje redakčný systém Drupal | Vytvorili: CoolStranky.sk