Preskočit navigáciu.
Domov

Hľadať

Rkonomika - eTREND

Syndikovať obsah
Články zo sekcie: 'TREND.sk | Ekonomika - všetky rubriky'
Aktualizácie: pred 1 rok 8 týždne

Švajčiari odobrili aktívnejšiu tajnú službu, vyššie dôchodky odmietli

25 September, 2016 - 19:30
Švajčiarski voliči odsúhlasili v nedeľňajšom referende výrazné rozšírenie sledovacích právomocí národnej spravodajskej služby, ktorej má tento krok uľahčiť boj proti teroristickým hrozbám. V súbežných hlasovaniach tiež odmietli návrhy na zvýšenie štátnych dôchodkov o desať percent a „ekologizáciu“ národného hospodárstva, informovala agentúra DPA.

Detstvo a sladkosti: Spojenie, ktoré je nutné rýchlo preťať

25 September, 2016 - 19:30
V čase, keď prudko narastá detská obezita, odborníci odporúčajú rodičom, aby deťom nedávali cukor. Úplný zákaz platí do dvoch rokov ich života. Až do osemnástich rokov by potom mladiství nemali konzumovať viac ako 25 gramov cukru denne, čo sa rovná asi šiestim nepríliš plným kávovým lyžičkám.

Francúzsky prezident potvrdil zatvorenie Džungle pri Calais

25 September, 2016 - 19:30
Francúzsky prezident François Hollande v sobotu potvrdil plán na zatvorenie utečeneckého tábora v Calais, niekedy tiež nazývaného aj ako Džungľa. Úrady podľa neho dúfajú, že sa im približne 9-tisíc migrantov podarí presunúť do rôznych zariadení pre utečencov po celej krajine do niekoľkých týždňov.

V centre Budapešti vybuchli nálože

25 September, 2016 - 19:30
Dvoch príslušníkov policajnej hliadky zranil v sobotu neskoro večer výbuch v centre Budapešti, informovala o tom maďarská polícia.

Gigantický tábor v Líbyi a uzatvorený Balkán: Vo Viedni riešili migračnú krízu

25 September, 2016 - 19:30
Balkánska migračná cesta musí zostať trvalo uzatvorená a vonkajšie hranice Európskej únie je potrebné lepšie chrániť, zaznelo v sobotu na samite vo Viedni. Zišli sa tam zástupcovia európskych krajín, ktoré sú najviac zasiahnuté migračnou krízou a ktoré ležia práve pozdĺž balkánskej trasy. Maďarský premiér Viktor Orbán navrhol, aby únia zriadila na pobreží Líbye veľký utečenecký tábor, kde by boli s pomocou líbyjskej vlády vybavované všetky žiadosti afrických utečencov o azyl. Žiaden významný prielom však schôdza nepriniesla.

Ako ohúriť severokórejský ľud

25 September, 2016 - 19:30
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)

Šéfom britských labouristov zostáva Corbyn

25 September, 2016 - 19:30
Lídrom britských labouristov zostáva ich doterajší šéf Jeremy Corbyn. Jeho vyzývateľ, bývalý tieňový minister práce Owen Smith, už priznal porážku. J. Corbyn v straníckom hlasovaní získal takmer 62 percent odovzdaných hlasov, uviedla v sobotu stranícka komisia. Tá je poverená sčítaním hlasov viac než pol milióna členov a registrovaných priaznivcov strany.

Rusi vládu za utiahnuté opasky nepotrestali. Lebo „vlasť je v ohrození”

25 September, 2016 - 19:30
Parlamentné voľby, ktore sa v Rusku uskutočnili minulú nedeľu, majú jasný výsledok. Drvivú väčšinu poslaneckých miest v Štátnej dume obsadia kandidáti Jednotného Ruska. Strana, ktorá mala dosiaľ v 450-člennej dolnej komore parlamentu mierne nadpolovičnú väčšinu, sa teraz mení na skutočnú štátostranu.

Kaliňák s Bašternákom majú navštevovať rovnakú škôlku

25 September, 2016 - 19:30
Denník N tvrdí, že minister vnútra Robert Kaliňák a podnikateľ Ladislav Bašternák majú deti v tej istej materskej škole. Spoločnú fotografiu, ktorá by zachytávala oboch ale denník nezverejnil.

Novou pravou rukou Imreczeho bude človek z poisťovníctva

25 September, 2016 - 19:30
Novým generálnym riaditeľom daňovej a colnej sekcie na Finančnej správe sa podľa informácií TREND.sk má stať Ladislav Hanniker. Vo funkcii nahradí Daniela Čecha, ktorý na vlastnú žiadosť zo správy odišiel k septembru.

Gang mladíkov ubil v Londýne na smrť Čecha

25 September, 2016 - 19:30
Skupina neznámych mladíkov ubila v noci na štvrtok v Londýne na smrť Čecha, ktorý pracoval pre miestnu cateringovú spoločnosť.

Parlamentná fraška: Odvolávanie Fica nezaujalo ani opozíciu

25 September, 2016 - 19:30
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Vládna koalícia zruší daňové licencie.

Pri Infoveku ministerstvo znova obišlo zákon, predpokladajú mimovládky

25 September, 2016 - 19:30
Aliancia Fair-Play s podporou združenia Slovensko.Digital podalo podnet na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), aby preveril predĺženie zmluvy na internetové služby pre slovenské školy (Infovek2). Kontrakt s očakávaným každomesačným plnením 380-tisíc eur bez DPH uzavrelo ministerstvo školstva minulý týždeň s doterajším dodávateľom - spoločnosťou Slovak Telekom.

Aktivisti z Greenpeace vyliezli na UFO a spustili transparent

25 September, 2016 - 19:30
Desať aktivistov z environmentálnej organizácie Greenpeace zo Slovenska, Rakúska a Chorvátska vyliezlo na reštauráciu UFO na Moste SNP v Bratislave. Takmer 85 metrov nad Starým mestom, kde rokujú ministri hospodárstva EÚ, spustili transparent s nápisom „No TTIP“ veľký 2,5 krát 10 metrov.

Doba postpravdivá

25 September, 2016 - 19:30
Názor | Pred dvadsiatimi rokmi, keď sa autor tohto komentára zaoberal vtedy najmocnejším slovenským politikom, musel chtiac-nechtiac napísať: Sú politici, ktorí nevedia klamať. Sú politici, ktorí nevedia povedať pravdu. Ale sú aj takí, ktorí nevedia, aký je medzi tým rozdiel.

Južná Kórea má plán, ako zabiť severokórejského lídra

25 September, 2016 - 19:30
Južná Kórea má v pohotovosti elitných vojakov pripravených zavraždiť severokórejského vodcu Kim Čong-una, ak by sa krajina cítila ohrozená severokórejskými jadrovými zbraňami. Informoval o tom spravodajský server CNN. Skutočnosť, že Soul je pripravený na podobný scenár, tento týždeň pred juhokórejským parlamentom potvrdil minister obrany Han Min-ku.

Za megaútokom na Yahoo môže byť štátom podporovaný hacker

25 September, 2016 - 19:30
Krádež citlivých dát o účtoch užívateľov internetovej spoločnosti Yahoo je zrejme doposiaľ najväčším kybernetickým útokom. Zhodujú sa na tom rôzni analytici oslovení poprednými svetovými mediálnymi spoločnosťami.

Kurióznu Nobelovku získal za to, ako nohavice ovplyvňujú sexuálny život potkanov

25 September, 2016 - 19:30
Na americkej Harvardovej univerzite sa opäť odovzdávali Ig Nobelove ceny za kuriózne vedecké objavy. Medzi laureátmi 26. ročníka je napríklad egyptský lekár, ktorý skúmal sexuálny život potkanov tak, že ich obliekal do nohavíc vyrobených z rôzneho materiálu.

Pre búrlivé nepokoje vyhlásili v Charlotte zákaz vychádzania

25 September, 2016 - 19:30
Už tretiu noc demonštrovali stovky ľudí v meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína proti policajnému násiliu proti černochom. Starostka mesta Jennifer Robertsová v reakcii na nepokoje vyhlásila v meste zákaz nočného vychádzania. Už predtým bol v Charlotte vyhlásený mimoriadny stav.

Protimonopolný úrad bude menej hrýzť

25 September, 2016 - 19:30
Strana Most-Híd vstúpila do tejto koalície s najlepším protikorupčným programom, z ktorého už stihla presadiť napríklad protischránkový zákon. Lenže pri verejných súťažiach je ešte dôležitejšia iná vec. Zinscenované verejné súťaže, ktoré vedú k predraženým nákupom. Politici vrátane Mosta tomu však nevenujú dostatočnú pozornosť.

Generuje redakčný systém Drupal | Vytvorili: CoolStranky.sk